Şehir hastaneleri imdada yetişecek mi ?

Hükümetin sağlık alanında en büyük projesi olan şehir hastaneleri üzerinde sorunlar bitmiyor.Çin tarafından hastalıkla beraber sıfırdan hastaneler yapılırken,bizde inşaatı durmuş durumda olan bazı şehir hastaneleri zaten zorda olan inşaat sektörü ve taşeronları da zora sokmuş durumda.Sağlık Bakanı Koca bir kaç ay önce 2019’un, şehir hastanelerinin peş peşe açıldığı bir yıl olacağını vurgulamıştı. Koca, dünya çapında özelliklere sahip Ankara ve Bursa şehir hastanelerinin hizmete girdiğini hatırlatarak ,2020’de de yeni şehir hastanelerinin açılacağını söylemişti.Sağlık Bakanı Koca, “İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik, Konya gibi birçok şehir hastanesi, 2020’de devreye girecek” bilgisini vermişti.

Bakan Koca, “2020, şehir hastanelerinin yoğun açıldığı, mükemmeliyet merkezlerinin olacağı, sağlık turizmi, tanı merkezleri, ofis ve sağlık müşavirlerinin atamasının yapılacağı önemli bir yıl olacak” demişti.

Ancak Ankara Etlik şehir hastanesi inşaatının durmuş olduğu ve yaşanan bu olağanüstü duruma rağmen hala faaliyete geçmediği iddia ediliyor.

Tüm dünyada hastanelerin kapasitesinin arttırılması için çalışılırken,bu salgın durumunda oldukça büyük öneme sahip 4000 den fazla yataklı bu hastanenin durumu ne olacak takip etmeye devam edeceğiz.