Süper Zenginler Korona’dan Korunmak İçin Özel Doktorlarıyla Beraber Sığınaklarına Kaçıyorlar

 Korona karşısında süper zenginlerin aldığı önlemler şaşırtıyor. Birçok süper zengin, yanlarına özel doktorlarını alarak hastalığın görülmediği ülkelerdeki “felaket sığınaklarına” kaçıyor. Zenginler, özel testleri için de doktorlarını yanına alıyor. Adres ise Yeni Zelanda gibi ücra ülkelerdeki özel tasarlanmış sığınaklar…

ÖZEL JET REZERVASYONLARI DA PATLADI

 PrivateFly isimli özel jet şirketinin yöneticisi Adam Twidell, risk altındaki ülkelerdeki zenginlerden gelen rezervasyonların arttığını belirtti. Twidell, uçuşlarda çoğunlukla zaten sağlık sorunları yaşayan yaşlıların olduğunu, bazı zengin müşterilerin de İtalya gibi karantina önlemleriyle kısıtlanmamak için İngiltere ve başka Avrupa ülkelerinden çıkış yaptığını anlattı. Zenginlerin jetlerini dezenfekte ettirdiğini de belirtti.

YANLARINA DOKTORLARINI ALIYORLAR

 The Guardian, süper zenginlerin uçuşlarda özel doktor ve hemşirelerini de yanlarına aldıklarını yazdı.

SIĞINAK SATIŞLARI FIRLADI

 Doğal felaketlere karşı sığınak inşası hizmeti veren Kaliforniya merkezli Vivos Group şirketinin kurucusu Robert Vicino  korona virüsü krizi sonrası satışlarının çok yükseldiğini söyledi. Vicino, ABD’de 2. Dünya Savaşı’ndan kalma sığınakları da virüse karşı restore ettiklerini aktardı.

‘ÖZEL TESTLERİ İNGİLTERE DIŞINDA YAPTIRIYORLAR’

 Süper zenginler dünya çapında özel kliniklere de akın ediyor. Londra’daki Özel Harley Street Kliniği direktörü Mark Ali, hükümetin sadece belirli vakalara test yapma politikası nedeniyle zenginlerin özel kliniklerden test istediğini ancak testi sadece Sağlık Bakanlığı’nın yaptığını söyledi. Aynı klinikten ismi verilmeyen bir kaynak da kliniğin endişeli müşterileri için İngiltere dışında testler yaptırdığını açıkladı.